Bródno - ul. św. Wincentego 84 | Praga - ul. Grenadierów 36 | Praga Południe - ul. Kobielska 10

Całodobowo

Kremacja

Kremacja zwłok

Kremacja jest alternatywą dla tradycyjnego pochówku. Ta forma pochówku jest coraz częściej wybierana również przez Polaków. Spopielenie zwłok pozwala uniknąć ich mineralizacji oraz umożliwia umieszczenie prochów w mniejszym gabarytowo grobie, pochowanie ich w rodzinnym grobowcu lub w kolumbarium. W niektórych przypadkach pogrzeb z uprzednią kremacją jest też bardziej ekonomiczny od pogrzebu tradycyjnego, a w innych – zwłaszcza z powodów braku miejsc na cmentarzu – jest jedyną możliwą opcją pochówku.

Dom Pogrzebowy MEMORIAL także oferuje Państwu wykonanie usług kremacyjnych. Dysponujemy dostępem do nowoczesnego i profesjonalnego krematorium w Warszawie obsługując takie dzielnice jak Bródno, Gocław, Grochów oraz  Praga Północ, Praga Południe, Rembertów, a nawet Targówek gdzie następuje spopielenie zwłok oraz umieszczenie ich w wybranej urnie. Kremacja zwłok w naszym zakładzie przebiega w atmosferze szacunku oraz godności.

Etapy kremacji

Kremacja zwłok następuje zazwyczaj przed odprawieniem ostatnich obrzędów ceremonii pogrzebowej w dowolnym obrządku. Zarówno przygotowanie ciała, jak i pożegnanie ze Zmarłym odbywa się tak samo, jak w przypadku tradycyjnego pochówku. Niektórzy decydują się na zastąpienie tradycyjnego ubrania Zmarłego specjalnym płótnem zwanym całunem.

Jedyna istotna różnica związana jest z rodzajem trumny. Kremacja wymaga zastosowania takiej, która nie została pokryta lakierem czy farbą, a także nie posiada uchwytów. Dlatego rodzina Osoby Zmarłej może wybrać elegancką trumnę ekologiczną bądź trumnę drewnianą. Trumna ta jest wystawiana w naszej kaplicy pogrzebowej, a po pożegnaniu ze Zmarłym – przewożona do krematorium.

Proces spopielenia zwłok w krematorium trwa ok. 2 godzin. Tuż po jego zakończeniu rodzina może odebrać urnę i przystąpić do ostatniego etapu uroczystości pochówku czyli do obrzędów na cmentarzu.

© 2024 Usługi pogrzebowe MEMORIAL
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: BRAINBOX

Usługi pogrzebowe Memorial

Funer Warszawa