Bródno - ul. św. Wincentego 84 | Praga - ul. Grenadierów 36 | Praga Południe - ul. Kobielska 10

Całodobowo

Zakład pogrzebowy Grochów

Grochów – według Miejskiego Systemu Informacji jest osiedlem należącym do prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy Praga-Południe; dla innych zaś to nie osiedle, a po prostu część tej dzielnicy. Podział administracyjny tego obszaru oraz jego granice są od lat przedmiotem nieporozumień między urzędnikami a mieszkańcami. Szukając jednak nie tego, co niepewne, ale faktów – można stwierdzić, że Grochów jest częścią Warszawy już od ponad 100 lat,bo został do niej włączony w roku 1916.

Troska o człowieka – krótko o historii Grochowa

Z tym obszarem nierozerwalnie związane są historie dające świadectwo ludzkiej dobroci. Znana do dziś jest postać Witolda Zajdla – właściciela gospodarstwa ogrodniczego na Grochowie – dzięki któremu wielu nowo przybyłych mieszkańców mogło na tym terenie przeżyć najtrudniejszy czas aklimatyzacji. Podobnie do historii przeszedł Teodor Rajchert – właściciel piekarni – która nie tylko w czasie wojny przekazywała nieodpłatnie duże ilości chleba dla organizacji pomagających w żywieniu mieszkańców Warszawy, ale także piekarnia ta była miejscem przechowywania niezwykle cennych dokumentów cechowych z królewskimi przywilejami z XVI-XVII wieku, nadanymi tym ziemiom na początku ich istnienia.

uslugi-pogrzebowe-memorial-3

Usługi pogrzebowe Grochów

Obecnie na Grochowie swoje miejsce do życia, pracy i odpoczynku odnajduje wiele osób, dla których liczy się zarówno bliskość centrum miasta, jak i pewne oddalenie od zgiełku. Tradycje troski o człowieka kontynuują dwa szpitale: Wojskowy Instytut Medyczny (szpital MON) oraz Szpital Grochowski.

Troski o człowieka – i to w najtrudniejszych momentach jego życia – mogą odczuć także ci, którzy poszukując sprawdzonego i doświadczonego zakładu pogrzebowego zaufają Zakładowi Pogrzebowemu Memorial. Biuro tej firmy znajduje się przy ul. Kobielskiej 10 – na terenie parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Ten zakład pogrzebowy, znany już dobrze mieszkańcom Grochowa, ma doświadczenie w organizacji ceremonii żałobnych wszystkich wyznań, uroczystości świeckich oraz w świadczeniu wszystkich usług pogrzebowych. Dlatego, korzystając z dobrej komunikacji – jaką ma Grochów z resztą Warszawy: pociągiem, tramwajem lub autobusem – do biura Zakładu Pogrzebowego Memorial przybywają także mieszkańcy innych dzielnic. W zamian za zaufanie zawsze otrzymują wsparcie, pomoc i pewność, że pogrzeb Bliskiej Osoby będzie przygotowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Memorial Grochów

Nasza filia na Grochowie

Biuro Zakładu Pogrzebowego MEMORIAL przy ul. Kobielskiej 10 leży na styku dzielnic Praga Południe oraz Grochów, na terenie parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W pobliżu biura zakładu pogrzebowego znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych szpitali czyli Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów.

Adres:

ul. Kobielska 1004-359 Warszawa

Jak dojechać?

Zobacz mapę dojazdu

© 2024 Usługi pogrzebowe MEMORIAL
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: BRAINBOX

Usługi pogrzebowe Memorial

Funer Warszawa