Bródno - ul. św. Wincentego 84 | Praga - ul. Grenadierów 36 | Praga Południe - ul. Kobielska 10

Całodobowo

Zakład pogrzebowy Rembertów

Rembertów nazywany jest zieloną wyspą Warszawy, położoną na jej prawym brzegu. Miano to zawdzięcza zieleni – a konkretnie lasom – które można spotkać na niemal 30% jej powierzchni. Ta dzielnica obejmująca obszar 19,30 km² przyciąga coraz więcej mieszkańców, którzy cenią sobie możliwość mieszkania choć nadal w Stolicy, to jednak na jej obrzeżach, gdzie dominuje rzadka i niska zabudowa oraz gdzie odnotowuje się małą gęstość zaludnienia. To idealne warunki do codziennego życia: z jednej strony trochę odsuniętego od śródmiejskiego zgiełku, ale z drugiej strony pozostającego nadal w samym centrum warszawskich atrakcji. Nic więc dziwnego, że liczba mieszkańców na początku 2020 roku wynosiła niemal 25 tysięcy i wykazywała wskaźnik wzrostowy.

Rembertów to dzielnica o bogatej historii, w sposób szczególny związanej z latami II Wojny Światowej. To na terenie Rembertowa istniało getto dla ludności żydowskiej, a także utworzono tam obozy pracy dla Polaków, obywateli polskich pochodzenia żydowskiego oraz radzieckich jeńców radzieckich. W Rembertowie również znajdowała się fabryka amunicji „Pocisk„, która potem została przekształcona na obóz NKWD dla żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy byli przeznaczeni do wywózki wgłąb Związku Radzieckiego, ale zostali uwolnieni 21 maja 1945 roku w wyniku akcji AK.

Zakład Pogrzebowy Praga Północ

Usługi pogrzebowe Rembertów

Dziś Rembertów to dzielnica przyjazna tak rodzinom z małymi dziećmi, jak i seniorom. Ci pierwsi wybierają właśnie Rembertów jako miejsce na swoje pierwsze własne mieszkanie, czemu sprzyja cena mieszkań niższa, niż w innych częściach Warszawy oraz sprawny dojazd do centrum Warszawy, który zapewnia Szybka Kolej Miejska. Ci drudzy zaś to pokolenie, które w tej właśnie dzielnicy przyszło na świat i pragnie tutaj dożyć swoich dni. Ciekawostką jest fakt, że Rembertów uznawany jest za dzielnicę o dużym przywiązaniu do tradycji: właśnie w Rembertowie zawierane jest najwięcej ślubów, a zarazem odnotowuje się najmniej rozwodów.

To przywiązanie do tradycji widoczne jest w przeżywaniu codziennego życia – od narodzin aż po śmierć. Dlatego mieszkańcy Rembertowa, którzy muszą stawić czoła śmierci Bliskiej Osoby, szukają zakładu pogrzebowego, który wyznaje i działa według tradycyjnych wartości. Takim właśnie jest Zakład Pogrzebowy Memorial. Choć jedna z jego siedzib znajduje się przy ul. Kobielskiej 10 (czyli na granicy Pragi Południe i Grochowa), to jednak także osoby z Rembertowa chętnie proszą firmę Memorial o pomoc w organizacji pochówków.

Usługi Pogrzebowe dla mieszkańców Rembertowa

Zakład Pogrzebowy Memorial przygotowuje uroczystości żałobne z dbałością o najmniejszy szczegół. Profesjonalizm oznacza tu nie tylko sprawność działania, ale i empatię, którą odznaczają się wszyscy pracownicy firmy Memorial. Nie ma dla nich zadania zbyt trudnego do wykonania i miejsca, do którego nie mogliby dotrzeć. Dlatego ci mieszkańcy Rembertowa, którzy już korzystali z usług tego zakładu pogrzebowego, z pełnym zaufaniem składają w jego ręce kolejne ostatnie pożegnania swoich drogich zmarłych.

Ci z Państwa, którzy chcieliby zasięgnąć więcej informacji czy też zlecić jakiekolwiek usługi pogrzebowe proszeni są o kontakt telefoniczny
(22) 879 73 11

© 2024 Usługi pogrzebowe MEMORIAL
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: BRAINBOX

Usługi pogrzebowe Memorial

Funer Warszawa